Si Prodhuesi dhe furnizuesi i kontrolluesit të temperaturës së mykut në Kinë |Hero-Tech

Kontrolluesi i temperaturës së mykut

Mould Temperature Controller Featured Image
 • Mould Temperature Controller

Përshkrim i shkurtër:

Prezantimi i produktit MTC përdoret kryesisht për të reduktuar kohën e parangrohjes së mykut, për të kontrolluar temperaturën e mykut, për të parandaluar shenjat e rrjedhjes ose fenomene të tjera të padëshiruara në sipërfaqen e derdhur, për të kontrolluar temperaturën konstante.Aplikimi Industria e derdhjes së plastikës dhe gomës: zinku, alumini dhe magnezi.Ftohje e besueshme, e gjithanshme, me efikasitet të lartë.Ftohësit HERO-TECH japin vlerë për një shumëllojshmëri të gjerë aplikimesh me opsione të përmirësuara të efikasitetit të energjisë.Karakteristikat e projektimit - Sistemi i mikrokompjuterit...


Detajet e produktit

Parametrat e produktit

paketimin dhe transportin

certifikatë

faq

Prezantimi i produktit

MTC përdoret kryesisht për të reduktuar kohën e parangrohjes së mykut, për të kontrolluar temperaturën e mykut, për të parandaluar shenjat e rrjedhës ose fenomene të tjera të padëshiruara në sipërfaqen e derdhur, për të kontrolluar temperaturën konstante.

Aplikacion

Industria e plastikës dhe gomës

Industria e derdhjes: zink, alumin dhe magnez.

Ftohje e besueshme, e gjithanshme, me efikasitet të lartë.

Ftohësit HERO-TECH japin vlerë për një shumëllojshmëri të gjerë aplikimesh me opsione të përmirësuara të efikasitetit të energjisë.

Karakteristikat e projektimit
-Sistemi i mikrokompjuterit i miratuar, kontrollues automatik i temperaturës PID, i aftë për të kontrolluar temperaturën e vajit dhe ujit brenda ± 1℃.
-Tuçi ngrohëse inox e pajisur, ka ngrohje dhe ftohje të shpejtë, e lehtë për t'u pastruar.
-Pompë me temperaturë të lartë me efikasitet të lartë të miratuar,
përmban presion të lartë, rrjedhje të madhe, zhurmë të ulët dhe stabilitet të lartë.
-Kabineti kompakt, i thyer dhe i veshur me pluhur me pamje elegante, panelet anësore të lëshimit të shpejtë ofrojnë mirëmbajtje të lehtë.
-Pajisur me tregues alarmi dhe me shumë defekte, ndërkohë që ka ndodhur defekti, alarmi do të tingëllojë automatikisht, shfaqet kodi i defektit, klienti do ta dijë defektin dhe arsyen në herën e parë, dhe në kohë, gjë që garanton sigurinë e funksionimit të sistemit.
-Pajisur me pajisje mbrojtëse me sekuencë fazore, pajisje mbrojtëse me rrymë të shkurtër, pajisje mbrojtëse të nivelit të lëngshëm, stafetë elektronike kohore, etj.

Shërbim gjithëpërfshirës

-Ekipi Procesional: Ekipi inxhinierik me përvojë mesatare 15 vjeçare në ftohje industriale, ekip shitjesh me përvojë mesatare 7 vjet, ekip shërbimi me përvojë mesatare 10 vjet.

-Zgjidhja e personalizuar e furnizuar gjithmonë sipas kërkesave.

-Kontrolli i cilësisë me 3 hapa: kontrolli i cilësisë hyrëse, kontrolli i cilësisë së procesit, kontrolli i cilësisë dalëse.

-12 muaj garanci për të gjitha produktet.Brenda garancisë, çdo problem i shkaktuar nga defekte të vetë ftohësit, shërbimi ofrohet deri në zgjidhjen e problemit.

Katër avantazhet e HERO-TECH

•举国e定为:Ne jemi furnizuesi专业dhe kryesor i ftohësit industrial me 20 vjet përvojë.

•Udhëzim Profesional: Teknik profesional dhe me përvojë dhe shërbim i ekipit të shitjeve në tregun e huaj, duke ofruar zgjidhje profesionale sipas kërkesave.

• Stafi i qëndrueshëm: Stafi i qëndrueshëm mund të sigurojë produktivitet të qëndrueshëm dhe me cilësi të lartë.Për të siguruar shërbim me cilësi të lartë dhe mbështetje efikase pas shitjes.

•Shërbimi i artë: Përgjigja e thirrjes së shërbimit brenda 1 ore, zgjidhja e ofruar brenda 4 orëve dhe ekipi i tij i instalimit dhe mirëmbajtjes jashtë shtetit.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Modeli (HTM-***)

  6O

  9O

  6OH

  9 OH

  12OH

  6W

  9W

  6WH

  9WH

  12 WH

  Mjet për transferimin e nxehtësisë

  vaj

  ujë

  Shkallë temperature

  40-180

  40-250

  30~00

  30-160

  Fuqia e ngrohjes kw

  6

  9

  6

  9

  12

  6

  6

  6

  9

  12

  Burimi i energjisë

  3PH 380V 50HZ/60HZ

  Kondensator Fuqia e motorit kw

  0.37

  0.75

  0.37

  0.75

  0.75

  0.37

  0.75

  0.37

  0.75

  0.75

  Rrjedha maksimale L/min

  40

  85

  85

  95

  95

  40

  40

  60

  78

  78

  Presioni maksimal kg/cm2

  2.2

  2.5

  2.8

  2.8

  2.8

  2

  2.2

  4

  5

  5

  Metoda e ftohjes

  indirekte

  e drejtpërdrejtë

  indirekte

  Diametri i lidhjeve Lidhjet inç

  3/8

  3/8

  1/2

  1/2

  1/2

  3/8

  3/8

  3/8

  3/8

  3/8

  Numri i hyrjes dhe daljes

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  Tub uji ftohës inç

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  Dimensioni Gjatësia mm

  660

  660

  800

  800

  800

  630

  630

  750

  750

  750

  Gjerësia mm

  320

  320

  450

  450

  450

  320

  320

  380

  380

  380

  Lartësia mm

  660

  660

  750

  750

  750

  660

  660

  720

  720

  720

  Pesha neto kg

  63

  75

  82

  105

  122

  58

  65

  68

  76

  85

  Shënim: Presioni i ujit duhet të jetë më i madh se 2 kg/cm2 ndërsa myku i llojit të ujit

  kontrolluesi i temperaturës i lidhur me ujin e rubinetit.

  Nëse keni ndonjë kërkesë të veçantë, ju lutemi na mbani të informuar.

  Ne rezervojmë të drejtën për të modifikuar specifikimet pa njoftim të mëtejshëm.

  Packing shipment

  certificate

  P1: A mund të na ndihmoni të rekomandojmë modelin për projektin tonë?
  A1: Po, ne kemi inxhinier për të kontrolluar detajet dhe për të zgjedhur modelin e duhur për ju.Bazuar në sa vijon:
  1) Kapaciteti ftohës;
  2) Nëse nuk e dini, mund t'i ofroni makinës suaj shpejtësinë e rrjedhës, temperaturën brenda dhe jashtë nga pjesa juaj e përdorimit;
  3) Temperatura e mjedisit;
  4) Lloji i ftohësit, R22, R407c ose të tjera, pls sqaroni;
  5) Tensioni;
  6) Industria e aplikacioneve;
  7) Kërkesat për rrjedhën dhe presionin e pompës;
  8) Çdo kërkesë tjetër e veçantë.

  Q2: Si ta siguroni produktin tuaj me cilësi të mirë?
  A2: Të gjitha produktet tona me certifikatë CE dhe kompania jonë përputhen rreptësisht me sistemin e menaxhimit të cilësisë ISO900.Ne përdorim aksesorët e markave të famshme në mbarë botën, si kompresorët DANFOSS, COPELAND, SANYO, BITZER, HANBELL, komponentët elektrikë Schneider, komponentët ftohës DANFOSS/EMERSON.
  Njësitë do të testohen plotësisht përpara paketimit dhe paketimi do të kontrollohet me kujdes.

  Q3: Cila është garancia?
  A3: 1 vit garanci për të gjitha pjesët;Gjithë jetën pa punë!

  Q4: A jeni prodhues?
  A4: Po, ne kemi më shumë se 23 vjet në biznesin e ftohjes industriale.Fabrika jonë e vendosur në Shenzhen;Mirë se vini të na vizitoni në çdo kohë.Gjithashtu keni patentë për dizajnin e ftohësve.

  P5: Si mund të bëj një porosi?
  A5: Na dërgoni kërkesën me email: sales@szhero-tech.com, na telefononi drejtpërdrejt me numrin Cel +86 15920056387.

 • PRODUKTET LIDHUR

   Baidu
   map