Контролор за температура на мувла

Mould Temperature Controller Featured Image
 • Mould Temperature Controller

Краток опис:

Вовед во производот MTC главно се користи за да се намали времето на предзагревање на мувла, да се контролира температурата на мувлата, да се спречат трагите на протокот или други несакани појави на обликуваната површина, да се контролира константната температура.Примена Индустрија за пластика и гума Леење на матрици: Цинк, алуминиум и магнезиум.Сигурно, разноврсно ладење со висока ефикасност.Чилерите HERO-TECH даваат вредност на широк спектар на апликации со подобрени опции за енергетска ефикасност.Карактеристики на дизајнот -Микрокомпјутерски систем...


Детали за производот

Параметри на производот

пакување и транспорт

сертификат

faq

Вовед во производот

MTC главно се користи за да се намали времето на предзагревање на мувлата, да се контролира температурата на мувлата, да се спречат траги од проток или други несакани појави на обликуваната површина, да се контролира константната температура.

Апликација

Индустрија за пластика и гума

Индустријата за леење: цинк, алуминиум и магнезиум.

Сигурно, разноврсно ладење со висока ефикасност.

Чилерите HERO-TECH даваат вредност на широк спектар на апликации со подобрени опции за енергетска ефикасност.

Карактеристики на дизајнот
-Усвоен микрокомпјутерски систем, автоматско температурен контролер PID, способен да ја контролира температурата на маслото и водата во рок од ± 1℃.
-Опремен барел за греење од нерѓосувачки челик, има брзо загревање и ладење, лесен за чистење.
-Пумпа за висока температура со висока ефикасност усвоена,
се карактеризира со висок притисок, голем проток, низок шум и висока стабилност.
-Компактен, груб и обложен со прав со елегантен изглед, страничните панели со брзо ослободување овозможуваат лесно одржување.
-Опремен со аларм и индикатори за повеќе грешки, додека се случи грешката, алармот ќе се огласува автоматски, се прикажува кодот на грешката, клиентот ќе ја знае грешката и причината на прв пат и рака на време, што е за гарантирање на безбедноста на системот.
-Опремен со заштитен уред со фазна секвенца, заштитен уред со кратка струја, заштитен уред за ниво на течност, електронско временско реле итн.

Сеопфатна услуга

-Процесиски тим: Инженерски тим со просечно 15 годишно искуство во индустриско ладење, продажен тим со просечно 7 години искуство, Сервисен тим со просечно 10 години искуство.

-Прилагодено решение секогаш испорачано според барањата.

-3 чекори за контрола на квалитетот: влезна контрола на квалитетот, контрола на квалитетот на процесот, контрола на квалитетот на излезот.

-12 месеци гаранција за сите производи.Во рамките на гаранцијата, секој проблем предизвикан од дефекти на самиот чилер, услуга се нуди додека проблемот не се реши.

Четири предности на HERO-TECH

•Јачинанабрендот: Ние сме професионални и врвни добавувачи на индустриски чилери со 20-годишно искуство.

• Професионално водство: Професионален и искусен техничар и тим за продажба на пазарот во странство, нудејќи професионално решение според барањата.

•Стабилни штабови: Стабилните штабови можат да обезбедат стабилна и висококвалитетна продуктивност.За да се обезбеди висококвалитетна услуга и ефикасна поддршка по продажбата.

•Златна услуга :Одговор на сервисен повик во рок од 1 час, решение понудено во рок од 4 часа и сопствен тим за инсталирање и одржување во странство.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел (HTM-***)

  6O

  9O

  6OH

  9 OH

  12 OH

  6W

  9W

  6WH

  9WH

  12 WH

  Медиум за пренос на топлина

  нафта

  вода

  Температурен опсег

  40-180

  40-250

  30~00

  30-160

  Моќ за греење kw

  6

  9

  6

  9

  12

  6

  6

  6

  9

  12

  Извор на енергија

  3PH 380V 50HZ/60HZ

  Кондензатор Моќност на моторот kw

  0,37

  0,75

  0,37

  0,75

  0,75

  0,37

  0,75

  0,37

  0,75

  0,75

  Максимален проток L/min

  40

  85

  85

  95

  95

  40

  40

  60

  78

  78

  Максимален притисок Kg/cm2

  2.2

  2.5

  2.8

  2.8

  2.8

  2

  2.2

  4

  5

  5

  Метод на ладење

  Индиректно

  директно

  индиректно

  Дијаметар на врски Врски инчи

  3/8

  3/8

  1/2

  1/2

  1/2

  3/8

  3/8

  3/8

  3/8

  3/8

  Број на влез и излез

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  2*2

  Цевка за вода за ладење инчи

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  1/2

  Димензија Должина mm

  660

  660

  800

  800

  800

  630

  630

  750

  750

  750

  Ширина mm

  320

  320

  450

  450

  450

  320

  320

  380

  380

  380

  Висина mm

  660

  660

  750

  750

  750

  660

  660

  720

  720

  720

  Нето маса kg

  63

  75

  82

  105

  122

  58

  65

  68

  76

  85

  Забелешка: Притисокот на водата треба да биде поголем од 2 кг/см2 додека мувла тип вода

  регулатор на температура поврзан со вода од чешма.

  Доколку има некои посебни барања, ве молиме информирајте не.

  Го задржуваме правото да ги измениме спецификациите без дополнително известување.

  Packing shipment

  certificate

  П1: Можете ли да ни помогнете да го препорачаме моделот за нашиот проект?
  А1: Да, имаме инженер да ги провери деталите и да го избере точниот модел за вас.Врз основа на следново:
  1) Капацитет за ладење;
  2) Ако не знаете, можете да ја понудите брзината на проток на вашата машина, температурата во и надвор од вашиот дел што користите;
  3) Температура на околината;
  4) Тип на средство за ладење, R22, R407c или друго, pls разјаснете;
  5) Напон;
  6) Апликативна индустрија;
  7) Барања за проток и притисок на пумпата;
  8) Сите други посебни барања.

  П2: Како да го обезбедите вашиот производ со добар квалитет?
  A2: Сите наши производи со CE сертификат и нашата компанија строго се усогласени со системот за управување со квалитет ISO900.Ги користиме светски познатиот бренд додатоци, како што се компресорите DANFOSS, COPELAND, SANYO, BITZER, HANBELL, електричните компоненти Schneider, компонентите за ладење DANFOSS/EMERSON.
  Единиците ќе бидат целосно тестирани пред пакувањето и пакувањето ќе биде внимателно проверено.

  П3: Која е гаранцијата?
  А3: 1 година гаранција за сите делови;Цел живот без труд!

  П4: Дали сте производител?
  А4:Да,имамеповеќеод23 години во бизнисот со индустриско ладење.Нашата фабрика лоцирана во Шенжен;Добредојдовте да не посетите во секое време.Имајте патент и за дизајнот на чилерите.

  П5: Како можам да направам нарачка?
  A5: Испратете ни барање преку е-пошта: sales@szhero-tech.com, јавете ни се директно преку бројот Cel +86 15920056387.

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   Baidu
   map