Вести од компанијата

 • Не форсирајте го чилерот да работи откако ќе има аларм!

  Системот за контрола на чилерот има видови на заштита и релевантен аларм за потсетување на корисникот или техничарот СТОП НА ЧИЛЕРОТ И ПРОВЕРИ ГО ПРОБЛЕМОТ.Но, главно го игнорираат алармот, само го ресетираат алармот и постојано го вклучуваат чилерот, но тоа понекогаш ќе доведе до голема штета.1. Аларм за брзина на проток: ако алармот го ...
  Прочитај повеќе
 • Празник на пролетниот фестивал од 7 до 22 февруари

  Почитувани, Го започнуваме одморот од 7-ми февруари за празникот на пролетниот фестивал, а ќе започнеме со работа на 23-ти февруари. Доколку е нешто итно, ве молиме јавете ни се на телефонскиот број +86 15920056387 Благодарам и поздрав, SHENZHEN HERO-TECH REFRIGERATION EQUIPMENT CO. , LTD Додадете: Зграда 34, Индустриски парк Дајангтиан...
  Прочитај повеќе
 • Прослава на 20-годишнината

  Среќен роденден на HERO-TECH GROUP На датумот на 18 август, HERO-TECH започна како трговска компанија.2010 година, SHENZHEN HERO-TECH започна како професионален производител на опрема за индустриско ладење.2012 година, Longstar увоз и извоз компанија започна како втора подружница корпорација;201...
  Прочитај повеќе
 • Официјално соопштение

  Прочитај повеќе
 • Топла сезона за нарачки за чилер за вода

  По краткиот пролетен фестивалски одмор, влегуваме во многу напорен работен распоред.Бидејќи домашните клиенти веќе направија нарачки пред одмор и им требаат по завршувањето на одморот, а нарачките од странство доаѓаат во голем број поради доаѓањето на летото, особено нашите дистрибутери...
  Прочитај повеќе
Baidu
map